Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 10 września 2019, dodał: Dorota Szularz
Wakacje w bibliotece - podsumowanie (foto)

      "Wakacje z biblioteką". Pod takim hasłem w czasie wakacji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu zorganizowała zajęcia dla dzieci. Oferta skierowana do najmłodszych mieszkańców gminy obejmowała zajęcia literackie i edukacyjne oraz warsztaty, gry i zabawy, jak również projekcje filmowe...

     5 sierpnia razem z naszymi dziećmi przenieśliśmy się do „Krainy Smerfów”’. Zapoznaliśmy się z postaciami Smerfów i ich cechami charakteru. Do każdego z nich dopasowywaliśmy odpowiednie rekwizyty. Bawiliśmy się też w „smerfne” zabawy. Dzieci wysłuchały opowiadania z książeczki pt. „Smerfy w labiryncie” i zapoznały się z ofertą bajek o Smerfach. Wspólnie obejrzeliśmy też jeden z odcinków telewizyjnych o Smerfach. Na zakończenie wykorzystując różne materiały plastyczne wykonaliśmy makietę wioski Smerfów.

     7 sierpnia zajęcia odbyły się pod hasłem „Mistrz gier planszowych”. Dzieci zapoznały się z ofertą książek opowiadających o różnych emocjach. Uczestnicy chętnie też opowiadali o swoich emocjach i pomysłach jak sobie z nimi radzić. Przypomnieliśmy sobie też zasady dotyczące właściwego zachowania i dobrych manier. Obejrzeliśmy bajkę z serii „Florka”, pt. Torba na złość”. Punktem kulminacyjnym były gry planszowe i zręcznościowe podczas których było dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomiki „Mistrza gier planszowych”.

     12 sierpnia odbyły się zajęcia „ Z ekologią za pan brat”. We wstępnej części przypomnieliśmy sobie, co to jest ekologia i czym się zajmuje. Dzieci zapoznały się też z ofertą książek o tematyce związanej z ochroną środowiska. Następnie słuchały wierszy o ekologii i rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło też filmu o tej samej tematyce. Była to bajka z serii „Agi Bagi”, pt. „Psotny wiatr”. Na zakończenie wykonaliśmy recyklingowe zabawki.

     14 sierpnia miały miejsce warsztaty plastyczne „Letnie malowanie”. Zajęcia przeprowadziła p. Barbara Waniurska. Nasi uczestnicy wykonali piękne prace plastyczne , z których powstała sporych rozmiarów wakacyjna galeria.

    19 sierpnia to spotkanie pod hasłem „Łąka 3D”. Jak to naszym zwyczajem bywa zaczęliśmy od prezentacji książek z działu przyroda. Uczestnicy obejrzeli książeczki z pięknymi ilustracjami owadów i innych mieszkańców łąki. Zapoznaliśmy się z budową owada i poczytaliśmy sobie różne ciekawostki o ich życiu. Tym razem obejrzeliśmy bajkę pt. „Pszczółka Maja”. Na zakończenie wykonaliśmy makietę, na której znalazły się różne rośliny i kwiaty z bibuły, ślimaki, myszki, pszczoły, biedronki, motyle i inne owady z plasteliny i papieru mieszkające na łące.

     21 sierpnia nasza biblioteka zamieniła się w małe kino. Najpierw dzieci samodzielnie wykonały techniką origami kubeczki i ozdobiły je według własnego pomysłu. Następnie zajadając smaczny popcorn oglądaliśmy ulubione bajki.

     26 sierpnia na naszym bibliotecznym podwórku urządziliśmy sobie czytanie pod chmurką. Zabraliśmy ze sobą najpiękniejsze książeczki zabawki; rozkładane, z ruchomymi elementami, grające ,świecące, mówiące itp. Potem czytaliśmy i szukaliśmy opisanych w książkach przedmiotów, rozwiązywaliśmy zagadki. W tym dniu podsumowaliśmy też konkurs na czytelnika lata. Laureatami konkursu zostali , Pola Witkowska, Szymon Gmiterek, Julia Żołądek i Aleksandra Szularz. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomiki, małe upominki i słodki poczęstunek. Ostatnie nasze spotkanie.

     27 sierpnia zorganizowały animatorki, które przeprowadziły szereg gier i zabaw ruchowych. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w rozgrywkach i uczyły się robić ogromne bańki mydlane. Największą atrakcją była wata cukrowa, którą uczestnicy musieli zdobyć przez wykonanie wylosowanego zadania. Jak wszystko, co dobre szybko się kończy, tak też nasze wakacje dobiegły końca. Nasi uczestnicy mile wspominają spotkania w bibliotece i już zapowiadają swój udział w przyszłym roku. My z naszej strony zapraszamy wszystkich do częstych wypożyczeń książek i odwiedzin biblioteki. Zapraszamy też do udziału w rożnych imprezach , które odbywają się w ciągu roku szkolnego.

Więcej info na stronie Biblioteki w Narolu