Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
poniedziałek, 20 maja 2019, dodał: Narolskie Centrum Informacji NCI
Postaw na Agroturystykę w swoim gospodarstwie - spotkanie szkoleniowo-informacyjne

        W sobotnie popołudnie w urokliwym gospodarstwie Dom nad Tanwią w Jędrzejówce odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące działalności agroturystycznej. W zorganizowanym przez Urząd Miejski w Narolu spotkaniu, uczestniczyli usługodawcy agroturystyczni z naszej gminy oraz osoby zainteresowane tworzeniem nowych miejsc noclegowych w gminie. Gościem specjalnym była Magdalena Malec-Tereszczuk – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze”

        W spotkaniu, które odbyło się 18 maja w Domu nad Tanwią u pani Heleny Łysakowskiej wzięły udział głównie osoby zainteresowane założeniem gospodarstwa agroturystycznego. Zjawili się również właściciele gospodarstw agroturystycznych już istniejących, aby podzielić się własnymi doświadczeniami i zachęcić innych do tej specyficznej działalności. Gości przywitał Grzegorz Dominik – Burmistrz Narola, który podziękował za liczne przybycie oraz właścicielce za gościnność i udostępnienie miejsca na szkolenie. Tematy zaprezentowane na szkoleniu dotyczyły praktycznych i prawnych aspektów prowadzenia tej rodzinnej działalności oraz możliwości wsparcia zarówno samorządu jak i różnych instytucji w regionie.
        Aspekty formalne i obowiązki, których muszą dopełnić kwaterodawcy zreferował Krzysztof Świętojański z Urzędu Miasta i Gminy Narol. Istotne informacje o kwaterodawcach w innych gminach członkowskich LOT Roztocze przedstawiła pani Magdalena Malec-Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego. Podkreśliła rosnącą popularność Roztocza wśród turystów. Przedstawiła ofertę wsparcia jakie daje jej stowarzyszenie. Wskazywała również sposoby dotarcia do klienta poprzez materiały promocyjne czy media społecznościowe.
       Ważną częścią spotkania była wymiana doświadczeń między jego uczestnikami, gdzie swoje spostrzeżenia przekazywali działający w narolskiej gminie kwaterodwacy: Maria Płazio, Dorota Szałańska, Jan Głaz czy Helena Łysakowska, która oprowadziła wszystkich po swoim magicznym zakątku na rzeką Tanew.
      Dyskusja, pytania i spostrzeżenia były istotną wartością sobotniego spotkania informacyjno-szkoleniowego w Jędrzejówce. Niebawem kolejne wyjazdowe spotkanie, o którym również poinformujemy na naszej stronie i portalu FB.