Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 8 maja 2019, dodał: GOK Narol Gabriela Kołodziej
Narolska Majówka 2019 - XXXVI Narolskie Biegi Uliczne

       Nieprzerwanie od 36 lat ulicami Lipska i Narola w trakcie Narolskiej Majówki rywalizują biegacze. W tegorocznych Narolskich Biegach Ulicznych udział wzięło ponad stu pięćdziesięciu uczestników. Zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe oraz open, rywalizowali na różnych dystansach. Organizatorzy jak co roku dla najlepszych pięciu biegaczy w każdej kategorii przygotowali oprócz dyplomów nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka dodatkowo otrzymała medale. Każdy z biegaczy po ukończonym biegu mógł się posilić ciepłym posiłkiem i napojami…

        Wyniki w poszczególnych kategoriach i klasyfikacjach przedstawiały się następująco. W kategorii wiekowej chłopców urodzonych w 2012 i młodsi zwyciężył Tobiasz Dobrowolski (Horyniec-Zdrój), przed Krzysztofem Mazurem (Ruda Różaniecka) i Tymoteuszem Eisenbardtem (Narol). Wśród dziewcząt na pierwszej pozycji finiszowała Oliwia Kukiełka przed Niną Rysiowską i Kają Kordulewską (wszystkie z Narola).
     W kategorii (ur. 2010-2011 - chłopcy) zwyciężył Marcin Kanteluk (Dobrzyń Wielki) przed Filipem Kukiełką (Narol) i Filipem Orłowskim (Rzeszów). Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Obirek, przed Julią Kilarską (obie z Łukawicy) i Joanną Luchowską (Ruda Różaniecka).
     W kategorii (ur. 2008-2009 - chłopcy) zwyciężył Jakub Papiernicki (Horyniec-Zdrój) przed Jakubem Skalskim i Karolem Salikiem (obaj z Narola). Dziewczęta w tej kategorii przybiegły w następującej kolejności: Natalia Łysiak (Ruda Różaniecka), Wiktoria Lasota (Narol) oraz Hania Piłat (Kraków).
     W kategorii (ur.2006-2007 – chłopcy) zwyciężył Adrian Saran, przed Norbertem Słońcem i Brajanem Knapem (wszyscy z Narola). Wśród dziewcząt najszybsza była Julia Nazarko przed Julią Presz (obie z Horyńca-Zdroju) i Julią Piątek (Narol).
     W kategorii (ur. 2003-2005 - chłopcy) zwyciężył Paweł Belmas (Łukawica) przed Patrykiem Gmiterkiem (Narol) i Jakubem Stankiewiczem (Ruda Różaniecka). Wśród dziewcząt zwyciężyła Magda Chmielowiec (Narol) przed Oliwią Papiernicką (Horyniec-Zdrój) i Amelią Słoniec (Narol).
     Coraz większa liczba uczestników startuje w kategorii open. Wśród mężczyzn zwyciężył Tadeusz Wojdyło (Narol), drugi na mecie był Dominik Kumorek (Lipsko), a trzeci Marcin Vogelgesang (Narol). Wśród kobiet pierwsza linię mety przebiegła Paulina Kopczan z Narola.

         Po zakończonych zawodach odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych, której dokonali Grzegorz Dominik – burmistrz Narola, Krzysztof Szarawa – przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Arkadiusz Mroczek – zastępca burmistrza Narola. Dziękujemy dyrektorom narolskich szkół oraz nauczycielom za sprawną organizację zawodów.

 

Źródło: GOK Narol

Więcej zdjęć na stronach Gminnego Ośrodka Klutury

www.gok.narol.pl
FB GOK Narol
FB Narol Kulturalna Stolica Roztocza