Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
poniedziałek, 29 stycznia 2018, dodał: GOK Narol
Kolacja dla samotnych

13 grudnia 2017r. Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu, zorganizował „Kolacje dla samotnych”. Przedsięwzięcie to było zapowiedzią Świąt Bożego Narodzenia, stanowiąc równocześnie okazję do spotkań dla ludzi, którzy na co dzień borykają się z samotnością.

Klub Seniora zadbał o atmosferę imprezy, zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, gdyż w śpiewie kolęd, gwarze rozmów i śmiechów, biesiadowano przy suto zastawionych stołach, rozsmakowując się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Nie zabrakło barszczu z uszkami, śledzia w różnym kombinacjach smakowych, swojskiego chleba, kompotu z suszu oraz ciast i ciasteczek. Wystrój sali Gminnego Ośrodka Kultury nawiązywał do Świat Bożego Narodzenia, tworząc aurę ciepła i wspólnoty rodzinnej.

To spotkanie pozwoliło także na przedstawienie i przybliżenie możliwości pomocy, jakie oferuje UMiG Narol dla ludzi samotnych. Pan sekretarz, Daniel Lomber opowiedział o możliwościach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Narolu, który może udzielać wsparcia m.in. w postaci opiekuna, pomocy socjalnej, materialnej lub innych form, dzięki, którym osoby samotne i potrzebujące znajdą pomoc.

Pani Marlena Wiciejowska, nawiązując do okresu przedświątecznego, użyła słów księdza Jana Kaczkowskiego, w których zawarła pytanie o czas i ludzkie oczekiwania wobec życia: „Czy Adwent nie może być intensywnym czasem tęsknoty i refleksji? Przecież zastanawiamy się, co by się wydarzyło w naszym życiu, gdyby nie był Boga. Jak by wyglądała historia świata, historia zbawienia, gdyby Bóg nie przyszedł.(…) Gdyby Chrystus nie wszedł w moje życie i państwa życie, to czy bylibyśmy takimi samymi ludźmi? Gorszymi? Lepszymi? (…) Spotykam ludzi w kryzysie, którzy mówią, że całe życie w jednym momencie im się załamało. (…) Jak nie stracić nadziei w sytuacji potwornego kryzysu? Będę powtarzał do znudzenia: my chrześcijanie, a zwłaszcza katolicy, wierzymy, że pan Bóg świat stworzył i odkupił, że jest poza matriksem czasoprzestrzeni, poza tym pudełkiem, gdzie jest początek i koniec. (…) Gdybyśmy popełnili pewien logiczny błąd i zaczęli Go oskarżać o wszystkie nieszczęścia, które się nam przydarzyły, to prędzej czy później stracimy ufność, nadzieję, poczucie sensu” . Ta adwentowa refleksja stanowiła odniesienie do trudów życia codziennego oraz czerpania sił od Boga, który sprawia, że nigdy nie jesteśmy sami.

Życzenia wielkiej wiary, której zrozumienie daje siłę i wytrwałość w codziennych zmaganiach były punktem wyjścia do wspólnego biesiadowania w radości i pokoju.

Galeria zdjęć:
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 1