Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 6 września 2017, dodał: Krzysztof Świętojański
Narodowe Czytanie w Narolu

        W sobotni wieczór z inicjatywy Teatru Florianum z Narola oraz Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu odbyła się tu po raz drugi 6. edycja akcji Narodowe Czytanie. Wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego odbyło się w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym gdzie oprócz wspólnego czytania, można było obejrzeć wystawę obrazów Wyspiańskiego oraz zbiory książek. Każdy z przybyłych otrzymał również pamiątkowy kotylion…

        W Narolu wspólne czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji odbyło się po raz drugi, bowiem już w ubiegłym roku z inicjatywy Teatru FLORIANUM oraz Biblioteki Publicznej ta szczytna akcja odbyła się na narolskim rynku. W tym roku „Wesele” Lekturę czytali m.in. członkowie Teatru Florianum, przedstawiciele władz samorządowych i ośrodka kultury, nauczyciele, studenci, uczniowie oraz mieszkańcy. Każdy z przybyłych otrzymał okolicznościowy kotylion, który wykonała firma Fotodruk Narol – sponsor imprezy, a dodatkowo można było ozdobić swój własny egzemplarz książki specjalną pieczęcią. Na „gości weselnych” czekała również niespodzianka w postaci swojskiego, wiejskiego chleba, smalczyk i kiszone ogórki.

        Słowo wstępne przed czytaniem wygłosiła Iwona Fus – dyrektor Biblioteki Publicznej w Narolu, która dziękując za przybycie przybliżyła postać i twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Przez niemal dwie godziny we wnętrzu cerkwi rozbrzmiewały nie tylko głosy czytających, ale i dźwięki muzyki, którą przygotował Grzegorz Patałuch. W tym roku „Wesele” czytali: Sylwia Świętojańska, Elżbieta Wajs, Krzysztof Szawara, Marta Chodasewicz, Dorota Szularz, Krzysztof Świętojański, Tomasz Pawelec, Sabina Szularz, Józef Jan Waszek, Grzegorz Dominik, Marlena Wiciejowska, Julia Droździel i Zuzanna Szularz.

Galeria fotograficzna