Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 22 sierpnia 2017, dodał: Krzysztof Świętojański
Święto Plonów w Jędrzejówce - Dożynki 2017

        Jak co roku w sierpniu mieszkańcy Jędrzejówki dziękowali za zebrane plony, wspólnie modląc się podczas Mszy Dożynkowej przy Kaplicy p.w. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w centrum swojej miejscowości. Dla mieszkańców Jędrzejówki oraz przybyłych gości, w świetlicy przygotowano jak co roku poczęstunek, który przygotowały Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich...

        Uroczystości dożynkowe, które odbywają się tutaj nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, rozpoczęła Msza Święta przy kaplicy w centrum miejscowości, którą prowadził ks. Dominik Osuchowski – nowy wikariusz parafii w Lipsku, który poświęcił również dożynkowy wieniec. Zaszczytną funkcję starostów dożynkowych pełnili w tym roku Beata i Józef Marynicz. W Święcie Plonów w Jędrzejówce, biorą udział wszyscy mieszkańcy tego sołectwa, a także ich rodziny, znajomi i przyjaciele z całej Gminy Narol.

       Również w tym roku wiele osób wspólnie z mieszkańcami Jędrzejówki wspólnie dziękowało za tegoroczne plony i dzieliło się radością oraz odpoczynkiem po ciężkiej pracy. Na zaproszenie organizatorów, czyli: Rady Sołeckiej i sołtysa Stanisława Dominika oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Jędrzejówce i Grzegorza Dominika – radnego Rady Miejskiej w Narolu przybyli również Dorota Wróbel i Stanisław Strumidło - radni Rady Powiatu z naszej gminy. Specjalne podziękowania wszystkim uczestnikom dożynek złożył Stanisław Dominik - sołtys Jędrzejówki, który podziękował szczególnie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jędrzejówce, które poświęciło swój czas w ostatnich dniach i przygotowały dla wszystkich poczęstunek w świetlicy.

Święto Plonów wJędrzejówce - foto