Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 26 lipca 2017, dodał: Dorota Szularz
Wakacje w Bibliotece

       Jak co roku w okresie wakacyjnym Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu przygotowała zajęcia dla dzieci. Tematyka zajęć poniedziałkowych związana jest z bezpieczeństwem, czwartki to podróż do krainy wyobraźni z ulubionymi baśniowymi bohaterami."Wakacje w bibliotece" rozpoczęły się 3 lipca, uczestniczą w nich dzieci w wieku od 4 do 13 roku życia...

        Ze względu na duże zainteresowanie, w tym roku dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których każda liczy ok. 20 osób. Bardzo ważne dla najmłodszych, oraz ich rodziców jest bezpieczeństwo. Na niebezpieczne sytuacje jesteśmy narażeni nie tylko w wakacje ale również na co dzień.

         Pierwsze zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzone 10 lipca, dotyczyły kontaktów z osobami obcymi. Punktem wyjściowym do zajęć były krótkie filmiki, przestrzegające przed pozostawianiem klucza pod wycieraczką, udostępnianiem go obcym osobom, nie można rozmawiać z nieznajomym, wsiadać z nim do samochodu, ani przyjmować prezentów. Po dyskusji na temat projekcji, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczyły, przyszedł czas na zabawy, zagadki, krzyżówki, oraz prace plastyczne, utrwalające poznane zasady.

        Czwartek 13 lipca dzieci spędziły w magicznej krainie krasnoludków. Poznały baśnie, bajki i wiersze, których bohaterami były krasnale. Uczestnicy zajęć śpiewali ,,My jesteśmy krasnoludki” oraz z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów ,,Wielkiej encyklopedii Krasnoludków”. Było też oficjalne przyrzeczenie, pasowanie na krasnala, przebieranki i malowanie twarzy. Dzieci podróżowały zaczarowanym pociągiem po świecie baśni i wyobraźni. Jednak, żeby się do niego dostać, musieli pokonać wiele przeszkód.