Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 19 lipca 2017, dodał: Krzysztof Świętojański
Rodzinny wypoczynek nad Tanwią podczas IX Letniego Pikniku Rodzinnego na Stawiskach

     Letni Piknik Rodzinny na Stawiskach na stałe wpisał się już w kalendarz letnich imprez na Roztoczu. Co roku organizatorzy starają się nieco odmieniać jego program i zaskakują licznie przybywających w tych dniach na Stawiska mieszkańców Jędrzejówki, gminy Narol oraz turystów. To urocze miejsce nad Tanwią ma swój klimat i nie dziwi rodzinny charakter lipcowego pikniku – bez szczegółowego programu w sielankowym, wakacyjnym tempie. W tym roku dzięki szczodremu wsparciu sponsorów można było przyjść z dziećmi i skorzystać z ciekawych atrakcji: aktywnej zabawy z zespołem Podkarpackiego Centrum Animacji, pokazem iluzji w wykonaniu Marcina Cichomskiego z Warszawy. Ponadto wielką frajdę sprawili zaproszeni goście z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, którzy przyjechali do Jędrzejówki z nowoczesnym sprzętem, który mają na swoim wyposażeniu. Dodatkowo jednostka OSP w Narolu zafundowała zebranym pokaz akcji ratunkowej osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym. Nie mogło zabraknąć stałych elementów sportowych: turnieju siatkówki plażowej i turnieju piłkarskiego drużyn amatorskich. Tegoroczny piknik współorganizowała Rybacka Lokalna Grupa Działania „Roztocze”, dzięki której udało się po raz drugi przeprowadzić II Królewski Turniej Grillowy

       Tegoroczny Letni Piknik Rodzinny na Stawiskach nad rzeką Tanew rozpoczął się już w sobotę na pobliskim boisku, gdzie rywalizowały amatorskie zespoły młodzieżowe. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Na świetnie przygotowanym boisku nie brakowało emocji, bo każda z drużyn postawiła sobie za cel pokonanie ubiegłorocznych zwycięzców – Drużynę Sołtysa. Było blisko, ale się nie udało. Drużyna Sołtysa pokonała każdą z czterech pozostałych drużyn i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. Druga pozycja przypadła ekipie: „Polo Team”, a trzecia FC Jędrzejówka. Czwarte miejsce zajął zespół Propan Squad, a piąte FC Narol.

       W czasie, gdy drużyny kończyły swoje gry, na nowym grillu przy wiacie nad rzeką rozpoczynał się drugi konkurs grillowy. W tym roku, współorganizator pikniku, czyli Rybacka Lokalna Grupa Działania Roztocze, nie tylko ufundowała atrakcyjne nagrody, ale i dostarczyła świeże ryby (pstrągi) dla wszystkich startujących w konkursie. Emocje były wielkie, a grillowe potrawy nie dość, że były pięknie podane, były równie smaczne, co potwierdziła komisja konkursowa: Eliza Obirek – Kierownik Biura RLGD w Roztocze w Narolu, Bogusław Śnieżek - Kierownik Oddziału w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Jadwiga Kałun – zwyciężczyni pierwszej edycji Turnieju Gillowego w Jędrzejówce. Wyniki konkursu ogłoszono w niedzielę, a tytuł Królowej Grilla na Roztoczu 2017 zdobyła Cecylia Pachla, która jako nagrodę otrzymała wysokiej klasy grilla. Drugie miejsce zajęła Bożena Lentowicz, a trzecie Alicja Plaskacz. Komisja postanowiła również wyróżnić Małgorzatę Szuper, Marię Dudek i Helenę Podleśną. Wszystkie Panie otrzymały cenne nagrody ufundowane przez RLGD Roztocze. Wręczenie nagród obyło się w niedzielę na zakończenie Pikniku.

        Wtedy też odbył się turniej siatkówki plażowej, który rozegrano na prośbę młodzieży. Zwyciężył zespół w składzie Amadeusz Romaniszym i Łukasz Stępień, przed teamem Mateusz Gałka i Mateusz Przednowek. Najniższy stopień podium przypadł ekipie: Konrad Malinowski i Marcin Vogelgezang. Gdy na boisku siatkarskim rywalizowała młodzież, obok trwały zabawy dla najmłodszych. Ponad dwugodzinną zabawę zafundowali najmłodszym animatorzy z Podkarpackiego Centrum Animacji w Rzeszowie. Ogrom uśmiechu, szaleństwa i wspólnej zabawy z rodzicami, dodatkowo nagradzanych smakołykami i upominkami zakończyły wieeelkie bańki mydlane. Bezpośrednio po tym, rozpoczęło się tajemnicze spotkanie z iluzją. Triki, sztuczki i wspólna zabawa z publicznością zgromadziła nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. To wszystko zasługa iluzjonisty Marcina Cichomskiego, który przyjechał do Jędrzejówki z Warszawy. Po raz pierwszy na Stawiskach gościliśmy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju, którzy na piknik przyjechali specjalnym samochodem do patrolowania naszych granic. Każdy mógł usiąść przed ekranem kamery noktowizyjnej i na własne oczy przekonać się, jak daleko można bez wychodzenia z pojazdu przeczesywać teren. Można było również założyć kamizelkę kuloodporną, czy dotknąć broni lub innych sprzętów będących na stałe w wyposażeniu polskiej Straży Granicznej. Na koniec tegorocznego pikniku pokaz z narracją przeprowadziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu. Strażacy prezentowali zebranym pracę ratowników podczas akcji uwalniania poszkodowanego w wypadku samochodowym. Było rozcinanie blachy, wybijanie szyby i pierwsza pomoc poszkodowanemu. Cały przebieg akcji komentował na bieżąco Komendant Edward Babik.

        Kolejny weekend lipca przyniósł zabawę, rozrywkę i odpoczynek w narolskiej gminie. Tym razem na Stawiskach koło Jędrzejówki, za sprawą grupy zapaleńców, którzy co roku szukają wsparcia i chcą dać ludziom okazję do wspólnego, rodzinnego wypoczynku w pięknym miejscu nad Tanwią. Ta oddolna inicjatywa, stała się ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym, którego ciężar biorą na siebie przede wszystkim mieszkańcy Jędrzejówki, zjednując sobie coraz więcej osób wspierających ich w działaniu. Sponsorzy, darczyńcy czy wolontariusze, którzy pomagają im dbać o to urocze miejsce przez cały rok, nie opuszczają ich również przy organizacji i przygotowaniu wakacyjnego pikniku. Szczere podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli tegoroczny piknik na Stawiskach, a byli to: Fundacja Fundusz na Rzecz Dzieci Jędrzejówki i Okolic, Tom Net, Wyroby Domowe – Zbigniew Wolańczyk, Univers – Krajowy i Międzynarodowy Przewóz Osób – Beata Mazepa, Wacław Nisztuk – Usługi Brukarskie, Usługi Budowlane – Anna Strumidło, Agro-Met – Mariusz Gałka, Kalimera – Mariusz Harbuz oraz Anna Nowicka – Galeria Kwiatów Anna.

        Czuwający nad organizacją pikniku: sołtys Jędrzejówki – Stanisław Dominik wraz z Radą Sołecką, Radny Rady Miejskiej w Narolu – Grzegorz Dominik, Stowarzyszenie „Pod Kapeluszem”, Krzysztof Świętojański z Urzędu Miasta i Gminy w Narolu oraz tegoroczny współorganizator RLGD Roztocze, serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz osobom, które poświęciły swój czas w stworzenie i utrzymanie tego urokliwego miejsca nad Tanwią oraz organizację tej corocznej imprezy. Zachęcając do codziennego, wakacyjnego korzystania z tego urokliwego miejsca, zapraszamy na kolejny piknik za rok.

Galeria fotograficzna z pikniku

Tekst i foto: Narolskie Centrum Informacji (NCI)